Şehidin Evine Haciz Gitti

Afrin'de şehit düşen Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan'ın borçlu olduğu ortaya çıktı.

0
509

Zeytin Dalı Harekatı’nın ilk şehidi Musa Özalkan olurken, daha acısı dinmeden ailesi şimdi de haciz şokuyla karşı karşıya kaldı. Musa Özalkan, 22 Ocak tarihinde şehit düşmüştü ve 2009 yılında karıştığı bir trafik kazasından dolayı borçlu olduğu ortaya çıktı. Şehidin hem arabasına, hem de emekli ikramiyesine bu yüzden haciz kararı geldi.

Maaşı ve İkramiyesine Haciz Geldi

Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan, trafik kazasını 200 yılında geçirmişti ve aracın kaskosu olmadığı için karşı tarafın arabasının tamirini kendi parasıyla yaptırmıştı. Buna rağmen kaza yargıya taşındı ve 109 bin lira tazminat ödemek zorunda kaldı. Buna rağmen tamamını ödeyemediği için 2016 yılında maaşına haciz konuldu ve kredi de çekemedi.

Toplamda 89 bin 327 lira borcu bulunuyordu ve bu yüzden de Yerköy İcra Dairesi şehidin emekli ikramiyesine haciz koydu. Şehidin ağabeyi olan Necip Özalkan savcı olarak görev yaparken, mesajı da kendisi gördü ve şoka uğradı. Aralarında 55 bin lira para toplayarak çifte verdiler.

Musa Özalkan’ın şehit düşmeden önce vasiyeti herkesin yüreğini parçalarken, son isteği bölgedeki Türkmen çocukları için okul yaptırılması olmuştu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here