Şenol Güneş Maç Ertelemesi İstemedi

Beşiktaş'ın çalıştırıcısı erteleme talebi kararından vazgeçti.

0
531

Daha önce Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Fenerbahçe ile oynayacakları Türkiye Kupası maçının ertelenmesini istemişti fakat Şenol Güneş’in isteği üzerine bu istekten vazgeçildi.

Beşiktaş’ın Maç Fikstürü Sıkışıktı

Fikret Orman, Şampiyonlar Ligi’nde Almanya devi Bayern Münih ile oynayacakları maçın önemine değinmiş, erteleme talebini gündeme getirmişti fakat kararda değişiklik oldu. Beşiktaş’ın deneyimli çalıştırıcısı Şenol Güneş, böyle bir maç ertelemesine ihtiyaçları olmadığını dile getirirken, Karabükspor’la oynanan müsabaka sonrasında ‘Keşke 9 değil de 25 maça çıksak da Şampiyonlar Ligi’ne devam etsek’ demişti.

Tecrübeli teknik direktör, Beşiktaş’ın İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi ile konuştu ve fikstüre uyacaklarını, sorun olmayacağını ifade etti.

Şenol Güneş’in talebi üzerine Beşiktaş yönetimi de erteleme talebinden vazgeçti ve Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuru yapmadı. Dün kulübün hukuk işlerinden sorumlu ismi Şafak Mahmutyazıcıoğlu da bir açıklama yaptı ve lig maçları için erteleme taleplerinin hiç olmadığını, Fenerbahçe maçını da fikstür tarihinde oynayacaklarını ifade etti.

Milli maçlar arasına kadar Beşiktaş toplam 8 maça çıkacak ve bunlardan ikisi Şampiyonlar Ligi’nde Bayern Münih’in karşısında olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here