Sivasspor’un Yıldızı Robinho Türkiye Hakkında Konuştu

Robinho hem Sivasspor'u, hem de Türkiye'yi övdü.

0
488

Devre arasında Sivasspor yolunu tutan Brezilyalı yıldız forvet Robinho, hem Türkiye’ye hem de yaşadığı şehre dair açıklamalar yaptı. Teklifin ilk kez menajerler aracılığıyla geldiğini, daha sonra bazı görüşmeler yaptığını aktaran Robinho hem Türkiye’de oynayan, hem de Sivasspor’da teknik direktörlük yapan Roberto Carlos ile görüşme yaptığını açıkladı. Aynı zamanda yine Fenerbahçe ve Sivasspor’da oynayan Alex de Souza, Cicinho ve Diego gibi futbolcularla da görüştü.

Robinho Sivas’ı Beğendi

Robinho özellikle Roberto Carlos’tan oldukça iyi şeyler duyduğunu aktarırken, ilk görüşmesinde de kararını verdi. Başkana Robinho teşekkür ederken, Sivas’ın küçük ama güzel bir şehir olduğunu, ailesinin de burada olduğunu ve futbol dışında kalan vakitlerini onlarla geçirdiğini dile getirdi. Ünlü futbolcu şehirde çok mutlu olduğunu, soğuk olmasının da o kadar önemli olmadığını dile getirdi.

Çok sayıda yetenekli oyuncuyla beraber çalıştığını aktaran Robinho, bunların arasında en iyisinin fenomen Ronaldo olduğunu dile getirdi. Brezilya Milli Takımı’nda oynamasının artık zor olduğunu söyleyen Robinho, Sivasspor’da çok çalışıp elinden geleni yapacağını söyledi.

Robinho, Alex de Souza ile çok iyi arkadaş olduklarını söylerken, ‘Keşke hâlâ burada olsaydı’ sözlerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here