Son dakika… Rusya’dan İngiliz savaş gemisine uyarı ateşi açıldı

0
37

İngiltere ve Rusya arasında Karadeniz’de yeni bir kriz yaşandı. Rus savaş gemisinin İngiliz savaş gemisine uyarı ateşi açtığı belirtildi. İngiltere Savunma Bakanlığı ise yaptığı açıklamada, ‘Gemimize uyarı ateşi açılmadı, gemimiz Ukrayna kara sularında’ dedi.

Karadeniz’de İngiltere ile Rusya arasında yeni bir kriz yaşandı. Geçtiğimiz haftalarda Karadeniz’e geçen İngiliz savaş gemisine uyarı ateşi açıldı. RIA’da yer alan son dakika gelişmesine göre, Rus savaş gemisi, Karadeniz’de Rusya sınırını ihlal eden İngiliz savaş gemisine uyarı ateşi açtı.

Rusya Savunma Bakanlığı olayı doğrulardı. Bakanlık yaptığı açıklamada, İngiliz Kraliyet Donanması’na ait bir destroyer olan HMS Defender’ın Rusya’nın Karadeniz’deki deniz sınırlarını ihlal etmesinin ardından bir Rus savaş gemisinin uyarı ateşi açtığını duyurdu. Aynı açıklamada İngiliz savaş gemisinin Rus karasularından çıkarılması için savaş uçaklarının kullanıldığı bilgisi de yer aldı. Bakanlık, bir Su-24 uçağının destroyerin yakınlarındaki sulara dört bomba attığını bildirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here