Trabzon Havalimanı’na İnmeye Çalışan Yolcu Uçağı Pistten Çıktı

Trabzon havalimanına inmeye çalışan Ankara uçağı inişin ardından pistten çıkarak kaza yaptı.

0
501

Ankara’dan kalkıp Trabzon’a hareket eden özel bir şirkete ait yolcu uçağı, Trabzon havalimanında pistten çıkarak toprak alana saplandı. Gerçekleşen kazada ilk belirlemelere göre ölen veya yaralanan olmadı.

Trabzon havalimanına iniş yapan 162 kişilik yolcu uçağı pistten çıkarak toprak araziye çakıldı. Trabzon Valisi Yücel Yavuz, yaşanan kazada yaralanan yolcu olmadığını belirtirken yolcularla birlikte uçak mürettebatının hızlı bir şekilde tahliye edildiğini belirtti.

Olay yerine çok sayıda polis ekibi ile itfaiyenin sevk edilerek uçakta bulunan yolcuların kısa sürede tahliye edildiği kaydedilirken olay anında rahatsızlaşan 11 yolcunun tedbir amacıyla Trabzon’daki çeşitli hastanelere kaldırıldığı belirtildi. Bu yolcuların yaralanmaları bulunmadığı ancak talepleri üzerine hastanelere kaldırıldıkları ifade edildi.

Trabzon’a Gidiş Geliş Uçak Seferleri İptal Edildi

Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği tarafından yapılan açıklamada Trabzon Havalimanı’nın sabah 08:00’e kadar kapanması nedeniyle THY’nin TK2831 Trabzon-İstanbul, TK-2836/39 İstanbul-Trabzon-İstanbul ve TK7438/39 Sabiha Gökçen-Trabzon seferlerinin iptal edildiği belirtildi.

Trabzon Valisi Yücel Yavuz’dan Açıklama

Trabzon Valisi Yücel Yavuz, yaşanan uçak kazası ile ilgili açıklama yaptı. Uçağın iniş yaptıktan sonra yavaşladığı sırada manevra yaparken pistten çıktığını belirten Yavuz, yolcu ve mürettebatın hızlı bir şekilde tahliye edildiğini ifade etti.

Vali Yücel Yavuz açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

“Şu anda herhangi bir sorunumuz yok. Ancak tabii tedbiren havaalanımızda bir takım çalışmalar yapılıyor. Hava şartları yağışlı olmakla birlikte rüzgar veya herhangi bir sis, olumsuz bir durum yok. Ama havaalanımız yağış nedeniyle ıslak. Artık buna mı bağlı başka bir neden nedir, teknik ve idari açıdan incelemeye başlandı, kriz masamızı da oluşturduk. Her yönüyle hadise bakıyorlar. Endişe edilecek herhangi bir sıkıntılı durum yok.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here