Trabzonspor Eskişehirspor Hazırlık Maçına Taraftar Engeli!

0
480

4 Ocak 2018’de Antalya’da devre arası kampına başlayan bordo mavili takımın kamp boyunca yapacağı hazırlık maçları da netleştirilmişti. İki hazırlık maçı oynaması planlanan Trabzonspor’un 11 Ocak’ta oynayacağı Eskişehirspor maçı iptal edildi.

Önceki gün kulüp tarafından duyurulan devre arası kampının hazırlık maçlarında değişikliğe gidildi. 9 Ocak saat 16:00’da Arnavutluk Süper Lig ekiplerinden Luftetari ile karşılaşacak olan Trabzonspor, 11 Ocak saat 16:00’da ise Türkiye 1.Lig ekiplerinden Eskişehirspor ile karşılaşacaktı.

2010-2011 yılında şike iddiaları nedeniyle bordo mavili taraftarlar sosyal medyadan Eskişehirspor ile hazırlık maçı yapılmasına büyük tepki gösterdi. Trabzonspor taraftar grupları da sosyal medya üzerinden bu maçın planlanmasına tepki göstermiş ve iptal edilmesi gerekliliğini paylaşmıştı.

Rıza Çalımbay: İptal Nedeni Sakatlık Korkusu!

Trabzonspor’un teknik direktörü Rıza Çalımbay ise yaptığı açıklamada, gelişebilecek sakatlıklardan çekinildiği için böyle bir karar aldıklarını ve tek hazırlık maçının Luftetari olacağını ifade etti.

Her ne kadar Rıza Çalımbay’ın sakatlık endişesi nedeniyle maçın iptal edildiğini belirtse de bordo mavili taraftarların sosyal medya üzerindeki tepkisinin de maçın iptalinin nedeni olabileceği dillendiriliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here