Ümit Özdağ’dan Sert Çıkış: Ciddiyseniz İncirlik’teki Uçuşları Durdurun

Özdağ ve Feyzioğlu TBB'de bir araya geldiler.

0
542

Geçtiğimiz gün Mevlüt Çavuşoğlu ABD ile ya ilişkilerin düzeleceğini, ya da ilişkilerin tamamen bozulacağını söylemişti. Dün ise İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Özdağ bu sözlere yanıt verdi, ‘Tavırları ciddiyse İncirlik uçuşlarını durdursunlar’ sözlerini kullandı.

Baro Ziyareti Yapıldı, Ümit Özdağ Konuştu

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ ve beraberindeki heyet, Türkiye Barolar Birliği TBB’yi ziyaret etti. Toplantı basına kapalı şekilde gerçekleşirken, TBB Başkanı Metin Feyzioğlu da konuştu ve kendilerine yönelik bir operasyon olduğunu, bunun sadece avukatların değil Türkiye’nin meselesi olduğunu belirtti.

Metin Feyzioğlu, Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin de konuşurken, bunun meşru bir savunma olduğunu ve Afrin’de savaşan komutanların da önemli bir kısmının FETÖ kumpasında hapse atıldığını söyledi.

Sonrasında İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ konuşurken, Tayyip Erdoğan’ın bütün sivil toplum kuruluşlarını kendisine biat ettirmek istediğini söylerken, yargı bağımsızlığının elden gittiğini iddia etti. Özdağ, Çavuşoğlu’nun da sözlerine yanıt verirken, ‘Amerika’ya karşı tavır ciddiyse İncirlik uçuşlarını durdururlar’ sözlerini kullandı.

Ümit Özdağ, hükümetin milleti kandırdığını iddia etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here