Uzaktan Eğitimin 5 Avantajı

0
404

Uzaktan eğitim bazı sınırlamaları içerse de olsa da, e-öğrenmenin neden bugünün eğitiminde en büyük devrim olabileceğini açıklayan çevrimiçi öğrenmenin birkaç avantajı vardır.
İşte bunlardan 5 tanesi:
Geleneksel Eğitim ve Çevrimiçi Öğrenmenin Avantajları
Geleneksel eğitim sistemiyle ilgili birkaç sorun var. Öncelikle, prestijli bir okula gitmek için dönem başına binlerce dolar ödemeniz gerekiyor. Tüm bu bütçe zorlayıcı fiyatlar, yoğun derslikler ve kurs kıtlığı sebebiyle, tam olarak ne istersen çalışma şansın olmayacak.
Dünyanın dört bir yanından milyonlarca öğrencinin neden çevrimiçi lisans programlarını seçtiklerini veya çevrimiçi bir platform üzerinden en az bir üniversite veya meslek kursu aldıklarını merak etmek şaşırtıcı değildir. Çevrimiçi öğrenme, çağdaş eğitimdeki en büyük devrimdir. Uzaktan eğitim, sistemde büyük bir değişiklik sağladı ve bir şeyler öğrenmek isteyen herkes için büyük fırsatlar açtı.
Bununla birlikte, çevrimiçi eğitim hala klişelerle ilgilidir. İnsanlar genellikle çevrimiçi öğrencilerin geleneksel bir kolej veya üniversite için yeterince akıllı olmadığını, tembel olduklarını ve “gerçek” eğitim almadıklarını düşünüyor. Bu iddialar pek çok insanı çevrimiçi ders almaktan caydırıyor. Bu yüzden büyük miktarda para, sinir ve yaşamlarının yıllarını tüketen geleneksel eğitim sistemine sıkışıp kalıyorlar.
Çevrimiçi öğrenmenin neden düşündüğünüzden daha harika olduğunu açıklamamıza izin verin. Bu tür eğitime karşı tutumunuzu tekrar gözden geçirmenizi sağlayacak çevrimiçi öğrenmenin 5 avantajı var.
Çevrimiçi Öğrenmenin Avantajları

1. Ne istersen öğrenebilirsin!

Hayallerinizdeki programı geleneksel eğitimde de seçebilirsiniz, ancak bu, evden uzaklaşmak, tamamen bilinmeyen bir şehirde yaşamak ve son derece rekabetçi bir öğrenim ortamında mücadele etmek anlamına gelir. Çevrimiçi eğitim ile geleneksel dört yıllık üniversitelerde bulunan herhangi bir programa veya kursa katılabilirsiniz.
Her şeyi öğren
Örneğin, çoğunlukla sinirbilim ile ilgilendiğinizi varsayalım. Tek gereken bu tür bir çevrimiçi kurs için bir Google aramasıdır ve dünyanın her yerinden en prestijli üniversitelerin bazılarının sunduğu çevrimiçi programları kolayca bulacaksınız. Gelecekteki mesleğinizde bu bilgiyi uygulamak için hiçbir özleminiz olmasa bile böyle bir kursa katılabilirsiniz, ya da yeni ilgi alanlarını keşfetmek ve insan beyninin nasıl çalıştığını merak ediyorsunuz.
Çok çeşitli çevrimiçi program ve kurslar bu eğitim türünün çok büyük bir avantajıdır. Nerede yaşadığınız ve ne çalışmak istediğiniz hiç önemli değil – her zaman uygun bir kurs veya hatta evden takip edebileceğiniz bir derece programı bulabilirsiniz.

2. Konfor

Derslere saatlerce devam etmeyi, rahatsız bir sandalyede oturmayı ve gün sonunda bel ağrısı çekmeyi unutun. Çevrimiçi eğitim almayı seçtiğinizde fiziksel sınıf oturumuna bağlı olmayacaksınız. Tüm dersler ve ihtiyaç duyulan materyaller çevrimiçi platformlar üzerinden sağlanır, böylece onlara evinizin rahatlığından kolayca erişirsiniz. Kampüse gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmayacaksınız, aracınız için gaz için para harcamanız gerekmeyecek, sınıf için giyinmek için erken kalkmanız gerekmeyecek. kolaylıklar listesi devam ediyor.
Konfor güçlü bir avantajdır, ancak her iki yönde de olabilir. Evden çalışırken kendinizi rahat hissetmenize izin vermemelisiniz, bu nedenle kanepeyi günde birkaç saat bırakmak ve evinizde ilham verici bir çalışma ortamı oluşturmak en iyisidir. İhtiyacınız olan tek şey, büyük bir masa ve hoş ve rahat bir sandalye.

3. Online kurslar bir özgeçmiş üzerinde harika görünür

Kariyerinizin şu an nerede durduğu önemli değil; çevrimiçi bir program özgeçmişinizde her zaman iyi görünecektir. Potansiyel işverenlere öğrenmeye kararlı olduğunuzu ve daha fazla bilgi ve yeni beceriler edinmek için istekli olduğunuzu gösterecektir. İşe alma yöneticileri, çevrimiçi dereceleri geleneksel olanlara göre daha düşük görmüyor. Prestijli bir üniversiteden çevrimiçi bir derece alırsanız, kariyerinizi ışık hızıyla artıracaksınız. Bir iş tanıtımı için kesinlikle daha iyi bir aday olacaksınız ve yeni pozisyonlara başvurduğunuzda özgeçmişiniz daha iyi görünecektir.

4. Kendi kendine öğrenme

Kendi kendine öğrenme, öğrencilerin hedeflerini istedikleri zaman tamamlamaya başlayabilecekleri ve kişisel ihtiyaçlarını karşılayacak bir öğrenme programı düzenleyebilecekleri anlamına gelir. Bir geleneksel kolej programına kaydolduğunuzda, iş, hobiler ve hatta aileniz hakkında pek çok planınızı unutmak zorunda kalacaksınız. Böyle bir ortamda ders çalışmak öncelikli olmak zorundadır. Bu yüzden birçok bekar ve çalışan insanlar daha yüksek bir eğitim almak için hayallerini tamamen unutmaya karar veriyor.
Kendiliğinden ilerleyen bir sistem, kendilerine uyan ritimle ilerleme kaydetmelerini sağlar. Bu tür bir sistem canlı oturumlara katılmak gerektirmez. Malzemelere, sizin için uygun olan herhangi bir zamanda erişebilirsiniz. Gün boyunca evinizle ve çocuklarınızla çalışmak veya bakım sağlamak zorundaysanız, geceleri ders çalışabilirsiniz. Bu, geleneksel eğitim sisteminin yenemeyeceği bir avantaj.

5. Düşük maliyetler

Çevrimiçi programların geleneksel kampüs ortamındaki programlarla karşılaştırıldığında daha ucuz olması, sizi bunları düşünmeye ikna etmek için yeterlidir.

Tam da bu noktada meb akademi – uzem olarak hazırladığımız meb onaylı uzaktan eğitimleri de incelemekte yarar var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here