Yaralanan Uzman Çavuş Konuştu: Durumum İyi

Zeytin Dalı Harekatı'nda yaralanan askerden gelen haber sevindirdi.

0
423

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bir süredir Suriye’nin Afrin bölgesinde operasyonlarını sürdürürken, YPG kuvvetlerine ağır hasar verildi. Zeytin Dalı Harekatı’nda yaralanan askerlerden biri ise Piyade Uzman Çavuş Talat Yıldız olurken, kendisi yaşadığı şehir olan Manisa’ya sevk edildi ve buradan kamuoyuna mesaj verdi.

Askerin Durumu İyi

Kilis Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan Uzman Çavuş Talat Yıldız, tedavisi tamamlandıktan sonra Turgutlu Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Burada kendisini ilçenin kaymakamıyla belediye başkanı ziyaret etti, aynı zamanda jandarma komutanı da geldi.

Gazi Talat Yıldız hasta yatağından bir açıklama yaparken, Türk ordusu olarak son derece başarılı olduklarını, operasyonun ilk gününden itibaren adeta destan yazıldığını ifade etti. Tedavisi tamamlandığında silah arkadaşlarının yanına döneceğini dile getiren Yıldız, durumunun iyi olduğunu söyleyerek ‘Allah şehitlerimize rahmet eylesin, ordumuzu daha beterinden korusun’ sözlerini kullandı.

Talat Yıldız’ın annesi Fadime Yıldız da hastanede oğlunun yanında beklerken, daha önce oğlu için ağlamayacağına söz verdiğini ifade etti.

Afrin’deki operasyonda yüzünden yara alan Talat Yıldız’ın sağlık durumu şu anda iyi ve herhangi bir problem bulunmuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here