Yenilenen Tasarımıyla Dell XPS 13 (2018) Tanıtıldı

0
491

Dell’in son yıllarda bilgisayar kullanıcılarına sunduğu üst düzey donanıma sahip şık tasarımlı XPS 13 modeli yenilenerek gün yüzüne çıktı. Çerçevesiz ekran tasarımının yanında hissedilir derecede malzeme kalitesi ile kullanıcıların dikkatini çeken 13 inç boyutundaki diz üstü modelinin 2018 versiyonu resmi olarak tanıtıldı.

Genellikle yeni donanım özellikleri ile yıllık olarak güncellenen Dell XPS 13 modeli, ilk kez radikal bir tasarım değişikliğine gitti. Modern teknoloji ile donatılan ürünün kasası beyaz ve altın sarısının birleşimi ile renklendirilirken yenilenen port ve bağlantı girişleri ile yepyeni bir yüze kavuşmuş.

Oldukça ince bir yapısı olan Dell XPS 13 modelinin kalınlığı ise 1.2cm. Daha önceki serilerinde diz üstü bilgisayarın kamerası ekranda sol alt köşede bulunurken yenilenen tasarımda ise ekran çerçevesinin tam ortasında bulunuyor.

USB Portları Yerini USB Type-C Girişlerine Bıraktı

Diz üstü bilgisayar piyasasında Apple’ın meşhur MacBook Pro modellerine en yakın rakip olarak görülen Dell XPS 13 modeli, rakibinin hamlesini kendisi de yaparak standart USB bağlantı girişlerinin yerine artık gelişmiş üst düzey bağlantı birimi olan USB Type-C noktalarını yerleştirmiş. Bu değişiklik gelecek teknoloji için bir gereklilik olarak kabul edilse de klasik USB disklerini kullanmak isteyenlerin ek olarak satın alacakları özel bağlantı dönüştürücü adaptörlerlere ihtiyaçları olacaktır.

Ayrıca yeni XPS 13 modelinde SD kart okuyucusu da yerini microSD kart okuyucu birimine bırakmış.

Üst düzey karbon fiber malzemeyi daha belirgin hale getirmek isteyen Dell, bu ürününde avuç içi dayanakları olan bölgede beyaz bir doku kullanımını tercih etmiş. Bu özellikle kolay kirlenebilen bir yapı oluştururken oluşabilecek lekelerin basit bir şekilde çıkarılabileceğine de dikkat çekilmiş.

Dell XPS 13 (2018) Donanım Özellikleri

Geliştirilen yeni diz üstü modelinde Intel’in 8. nesil Core i5 ve Core i7 işlemcileri kullanılmakta. 4k çözünürlük sunan Full HD ekranıyla muhteşem bir görüntü sunan XPS 13, 16GB RAM ve 1 TB depolama alanı da bulunduran seçeneklerle alıcılarını bekleyecek.

Yenilenen Dell XPS 13 (2018) modelinin başlangıç fiyatının ise 1000$ seviyesinde olması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here