Yeşilçam’ın Usta İsmi Münir Özkul Vefat Etti

0
556

Yeşilçam’ın efsane isimlerinden Münir Özkul’u da kaybettik. 93 yaşında evinde hayatını kaybeden Münir Özkul, eski Türk sinema dünyasına adını altın harflerle yazdırmıştı.

Özellikle “Hababam Sınıfı” serilerinde oynadığı “Mahmut Hoca” rolü ile milyonların beğenisini kazanan ve idol haline gelen Türk sinemasının çınarlarından Münir Özkul, 93 yaşında sevenlerine veda etti.

Son yıllarda özellikle demans ve KOAH hastalıkları ile boğuşan ünlü sinema sanatçısının cenazesi için ilk törenin Pazar günü saat 11:00’de Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde düzenleneceği bildirildi.

Münir Özkul’un cenazesi, Teşvikiye Camii’nde öğlen vakti kılınacak cenaze namazından sonra 7 Ocak Pazar günü Zincirlikuyu Mezarlığına defnedilecek.

Münir Özkul Kimdir?

15 Ağustos 1925 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Münir Özkul, İstanbul Erkek Lisesinden mezun oldu. Sinema ve sanat kariyeri daha lise yıllarında başlayan Özkul, özellikle 1970’li yıllarda başlayan Ertem Eğilmez imzalı kalabalık aile filmleri ile Türk sinema severlerin gönlünde taht kurmayı başardı.

Kimine göre “Mahmut Hoca”, kimine göre ise “Yaşar Usta”. Yeşilçam’ın usta sanatçısı Münir Özkul, 20 tiyatro, 10 dizi ve 220 filmde rol alarak kırılması imkansıza yakın rekor seviyede yapımda oynadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here